تبلیغات

4af.ir

کلیپ

ایران به دنبال میزبانی مسابقات اسکی معلولان اسیا

عنوان : ایران به دنبال میزبانی مسابقات اسکی معلولان اسیا

1396/07/18

ایران به‌دنبال میزبانی مسابقه‌های اسکی معلولان قهرمانی آسیا

اسکی معلولان

رییس انجمن اسکی جانبازان و معلولان با بیان اینکه به دنبال میزبانی مسابقه‌های قهرمانی آسیا در رشته‌های اسنوبرد و آلپاین هستیم، گفت: در اجلاس ورزش‌های زمستانی که اواخر اردیبهشت در اسلوونی برگزار می‌شود، میزبانی ایران مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

عیسی ساوه شمشکی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: در بازدیدی که رییس ورزش‌های زمستانی IPC از پیست اسکی دیزین، شمشک و دربندسر داشت، به این مساله تاکید داشت که ایران شرایط لازم برای میزبانی مسابقه‌های غرب آسیا را دارد. در همان زمان به دیمیتری رییس ورزش‌های زمستانی کمیته بین‌المللی پارالمپیک پیشنهاد میزبانی را دادیم و قرار شد در اجلاس ورزش‌های زمستانی IPC که از ۳۰ اردیبهشت تا دوم خرداد در اسلوونی برگزار می‌شود، میزبانی ایران  مورد بررسی قرار بگیرد.

او گفت: اگر در این اجلاس که خود من نیز شرکت خواهم کرد، میزبانی ایران برای برگزاری مسابقه‌های قهرمانی آسیا در رشته‌های اسنوبرد و آلپاین مصوب شود، ۲۵ تا ۳۰ دی ماه مسابقه‌های اسنوبرد و ۷ تا ۱۲ بهمن مسابقه‌های آلپاین را برگزار خواهیم کرد.

شمشکی خاطرنشان کرد: در صورتی که میزبانی ایران برای برگزاری مسابقه‌های اسکی قهرمانی آسیا مورد موافقت قرار بگیرد، بنا داریم این مسابقه‌ها را به منزله کسب سهمیه پارالمپیک زمستانی که اسفندماه در کره جنوبی برگزار می‌شود، مطرح کنیم تا کشورهایی که هنوز موفق به کسب سهمیه ورزش‌های زمستانی ۲۰۱۸ نشدند، علاوه بر شرکت در مسابقه‌های اسکی قهرمانی آسیا، سهمیه پارالمپیک زمستانی را نیز در رشته‌های اسنوبرد، آلپاین و صحرانوردی نیز کسب کنند.

وی درباره وضعیت تیم ایران برای کسب سهمیه ورزش‌های زمستانی پارالمپیک ۲۰۱۸ کره جنوبی گفت: در رشته اسنوبرد سهمیه بازی‌های زمستانی ۲۰۱۸ را کسب کردیم و به دنبال کسب ۲ سهمیه در رشته‌های آلپاین و صحرانوردی هستیم. البته در رشته صحرانوردی قرار است آذرماه ۳ ورزشکار را به اردوی تدارکاتی که در آلمان برگزار خواهد شد، اعزام کنیم که در پایان این اردو قرار است رقابت‌های صحرانوردی برگزار و سهمیه ورزش‌های زمستانی ۲۰۱۸ در این رشته توزیع شود.

رییس انجمن اسکی جانبازان و معلولان ادامه داد: در صورتی که در اجلاس ورزش‌های زمستانی IPC این پیشنهاد مورد تایید قرار بگیرد که همزمان با برگزاری مسابقه‌های قهرمانی آسیا به میزبانی ایران، سهمیه ورزش‌های پارالمپیک زمستانی در رشته‌های آلپاین و اسنوبرد نیز توزیع شود، سعی خواهیم کرد سهمیه آلپاین را در این رقابت‌ها کسب کنیم.

او درباره وضعیت اسکی جانبازان و معلولان خاطرنشان کرد: پیش از این تنها یک نفر در اسکی جانبازان و معلولان فعالیت می‌کرد، اما در حال حاضر این تعداد به ۲۰ نفر افزایش پیدا کرده است. ضمن این که در مسابقه‌های دوومیدانی قهرمانی آسیا که با حضور ناظر کمیته بین‌المللی پارالمپیک برگزار شد، با توزیع فرم‌هایی در بین معلولان و نابینایان دوومیدانی‌کار از ورزشکاران علاقه‌مند به اسکی دعوت به همکاری کردیم تا بتوانیم در جهت توسعه این رشته به‌ویژه در بخش زنان گام‌های موثری برداریم.

شمشکی در پایان اضافه کرد: تمام تلاش ما بر این است تا بتوانیم ورزش اسکی معلولین را به جایگاه خوبی برسانیم و در سطح آسیا  و بین‌المللی آن را مطرح کنیم.

انتهای پیام

 

طراحی و پیاده سازی توسط فردا رایانه © Copyright 2015